+1
Send
Share
Send

Čeprav hokej vsebuje pravila o dolžini vsake igre, se lahko zgodi, da se bo igra bistveno podaljšala. Nadurno delo, poškodbe in dejstvo, da se ura ustavi pri vsakem piskanju, povzroči, da igre trajajo dlje kot 60-minutni časovni roki. NHL ima pravila, ki omejujejo ta zaustavitev, vendar zagotavlja, da se večina iger končuje v zaželenem časovnem obdobju.

Čas

Vsaka igra NHL ima 60 minut časa igranja, razdeljeno na tri 20-minutna obdobja. Ligo ima tudi mandat za 17 minut po prvem in drugem obdobju po poplavi in ​​ledu ter igralcem zagotovi počitek. Arene morajo imeti točkovno uro, s katero bodo gledalci in igralci obveščeni o teh časovnih okvirih.

Povprečna dolžina

NHL poskuša držati igre do razumne dolžine, saj večina navijačev ne želi sedeti na stojnicah čez čas. V sezoni 2003-2004 je povprečna tekma NHL trajala dve uri in 19 minut, kar ostaja bistveno nižje kot dve uri in 36 minut, da so NHL igre povprečno v letih 1986-1987.

Nadurno delo in streljanje

Če ima igra na koncu 60 minut običajnega časa igranja vezano število točk, bodo ekipe igrali dodatno nadurno obdobje petih minut. Če nobena ekipa ne doseže tega dodatnega časa, bodo ekipe sodelovale v streljanju s tremi igralci. V času streljanja ni časovnih omejitev, saj se bo nadaljevalo, dokler ne bo zmagala ena ekipa. Najdaljša streljanja v zgodovini NHL se je zgodila leta 2005, ko sta Washington Capitals in New York Rangers vzeli 15 krogov, da bi se odločili za zmagovalca.

Komercialni prelom

Televizijski komercialni odmori ostajajo del vsake igre NHL, čeprav imajo značilnosti predpisov. Komercialni koordinator National Hockey League obravnava vse te komercialne odmore in jih prilagodi v igro, kadar je to potrebno. Po zadetku ali po prelomu zaledenitve se ne smejo pojaviti nobeni komercialni odmori.

Doigravanje

Med končnicami se igre lahko znatno povečajo, ker ne urejata teh iger s streljanjem. Nadurno obdobje v pokalu Stanley Cup Playoffs uporablja 20-minutna obdobja in konča, ko ena ekipa doseže cilj. Vsak udarec v plezanju traja še 15 minut. Najdaljša nadur v zgodovini NHL se je zgodila leta 1936, ko so Detroit Red Wings po 116 minutah in 30 sekundah nadur premagali Montreal Maroons 1-0.